Bu uygulama telefon kameranız sayesinde gördüğü her şeyi sizlere sesli olarak söylüyor. Uygulama kör ve görme engelli insanlara yardımcı olmak için tasarlanmış. Bu uygulama binlerce ögeyi gerçek zamanlı olarak tanır. Uygulama nesneleri, hareketli nesneleri, gıdaları, market ürünlerini, insan yüzünü, hayvanları, bitkileri, renkleri ve daha bir çok şeyi kameranız sayesinde tespit edip sizlere sesli ve yazılı olarak bildiriyor!

Bu uygulamanın adı AIPOLY! Aipoly renkleri bile okuyabiliyor.Bu uygulama toplamda 7 farklı dilde hizmet veriyor.Desteklediği diller, İngilizce, İsveççe, İspanyolca, Japonca, İtalyanca, Fransızca, Arapça ve Almanca. Maalesef şuan için Türkçe desteği bulunmamakta!

görme engelliler için uygulama

Bu uygulamanın geliştiricileri ayrıca görme engelliler için bir gözlük geliştirmekte. Görme engelliler telefona gerek kalmadan gözlükler sayesinde önündeki nesnelerin isimlerini duyabilecek.Ayrıca bu uygulama 200.000’den fazla kişinin dünyayı keşfetmesine yardımcı oldu ve  CES 2017’de en iyi yenilik(inovasyon) ödülünü kazandı.

Uygulama her ne kadar görme engelliler için çıkarılmış olsa da yeni gezginler, küçük çocuklar, ve keşfetmeyi seven herkes için hizmet ediyor! Uygulama hem sesli hem de yazılı olarak hizmet ettiği için herkes tarafından kullanılabilir.

Uygulama şuan için sadece iOS platformunda yer alıyor. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz gibi tam versiyonu $4.99 vererek indirebilirsiniz.Aşağıdaki video ile de nasıl çalıştığı hakkında bilgi alabilirsiniz!

[appbox appstore 1069166437]