İnsanlık çözümlenmiş onca bilgiye sahip bir canlıdır.Düşünme gücümüzün sınırlarının olmadığı ve bizden başka canlıların düşünme gücüne sahip olmadığı bu bilgilerden birkaçıdır.İnsanlık dünyaya gelmeden önce suda yaşam olduğu inanılası teorilerden bir tanesi fakat tanrı, bizden başka bir canlı türüne sorumluluk gücü yüklememiştir. Doğmak,yaşamak,üremek doğanın eşsiz kanunudur ve insanlığın da içerisinde bulunduğu bu durum diğer canlılardan bizi ayırt etmez.Bizi farklı kılan düşünmemiz ve dolaylı olarak sürekli gelişim içerisinde bulunmamızdır.

Yaşadığımız gezegende atmosferde yeterince oksijen vardır fakat son zamanlarda oluşan hava kirliliği insan yaşamını kısıtlamakta ve insan ömrünü kısaltmaktadır. Yiyeceklerin raf ömürlerinin uzatılması için katılan kimyasal ürünler insan yaşam süresini maalesef kısaltmaktadır. Gelişen teknoloji ile sağlık sektörü artık yapılan ameliyatlarda yüksek riski en aza kadar düşürmektedir.

Uzaya gönderilen yeni taşıtlar ve yeni yaşam arama yolları bilim ve astroloji için merakımızı arttırıyor. Üretilen bio yakıtlar ve elektrik ile gelişmekte olan Hybrid araçlarla ülke ekonomisinin dışa bağımlılığını azaltmaktayız. Gelelim o eşsiz şekilde yaratılan insanların pek bilinmeyen yönleri ve özelliklerine.

1-Yemek ve içeceklerin tadını almak için kullandığımız dilimizin izi tıpkı parmak izimiz gibi herkesten farklıdır ve dil kendi kendini bir hafta süresinde tamamen iyileştirmektedir.

2-Uyku süremizde yaptığımız iş ve psikolojimize bağlı olarak değişmektedir.Normal bi insanın günlük uyku süresi 4-11 saat arasında değişmektedir ki arada kalan süre genelde yaptığımız işe bağlı olarak değişmektedir. Araştırmacıların sonuçlarına göre uyku ihtiyacının kısalmasının sebebi yaşlanmamız olabilirmiş.

3-İnsanlık olarak kromozom sayımız diğer canlılara göre değişmektedir.Örneğin:kurbağada 26, farede 42 insanlarda ise 46 kromozom vardır.

4-Saçlarımız bizim için önemi büyüktür ve sarısın insanlar diğer insanlara göre daha fazla saça sahiptir ve saç rengimiz saçımızın sayısında da etken rol oynar.

5-Solak insanların daha aktif bi beyin yapısına sahip olduğunu çoğumuz tartışmışızdır.Yetişkin bi insanın bi fikir üzerinde ortalama 20sn fikir sunabilme kapasitesine sahiptir.Beynimiz 7 olayı aynı anda işleyebilmektedir fakat sadece bi işlem üzerinde düşüneblriz

6-Kol uzunluklarımızda diğer insanlara göre farklıdır.İki kolumuzu yana doğru açtığımız zaman iki elimiz arasında kalan mesafe bize
boyumuzu vermektedir.

7-Göz renklerimizde genelde babamız yada dedemizle aynıdır.Bunu sebebi Göz rengini taşındığı geni genelde babmızdan almamızdır.Fakat başlangıçta birer element rengi olduğunu söyledğimizde baya şaşıracaksınız.

8-En hızlı büyüyen tınağımız orta parmağımıda bulunan tırnaktır.

9-Mide asiti o kadar kuvvetlidir ki ince bi demir plakasını bile eritebilir.

10-Sağ elini kullanan insanların sol elini kullanan insanlara göre genelde daha fazla yaşarlar..