Medicabul; Türkiye genelinde online bir sağlık platformu oluşturulması, halkın sağlık kuruluşları ve sağlık personellerine harita üzerinden kolaylıkla ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla Mustafa Berker Baltaoğlu tarafından kuruldu.

Kullanıcılar profesyonel ve ziyaretçi olmak üzere 2 farklı role ayrılıyor. Sağlık personelleri profesyonel kullanıcı olarak websitesine kayıt olabiliyorlar. Türkiye ve dünya genelinde hasta ve danışana ulaşma imkanına sahip olabilme imkanı sağlıyor. Ziyaretçiler ise doktor ve sağlık kuruluşlarını harita üzerinden arayıp, yol tarifi alabilir ve ilgili profiller hakkında yorumlarını yazabiliyor.

Gelir modelini sağlık uzmanlarından alacağı yıllık ücrete dayandıran MedicaBul, üyelik paketleri incelendiğinde günlük 1 TL gibi bir maliyeti ile bu hizmeti sunuyor. Mustafa Berker Baltaoğlu servisi şu anda 6 ay süreli olarak da ücretsiz olarak sağlık profesyonellerine sunduklarını belirtiyor.

Servisin, sürekli gelişen ve büyük bir paya sahip sağlık sektörü açısından ne tür faydalar sağlayacağını zamanla takip ederek göreceğiz. Ancak şu bir gerçek ki, bu alandaki ekonomik potansiyelin internetle buluşması hem kullanıcılar hem de sağlık profesyonelleri açısından oldukça faydalı.