Önerilere başlamadan önce birkaç söz söyleyemek istiyorum.

1.Filmlerin konularını anlatırken spoiler vermeyeceğim hatta internette yazılan  konular kadar uzun olmayacak.Çünkü bazı filmlerin konularını okuduğumda filmin hemen olayını çözebiliyorum o yüzden içiniz rahat olsun.

2.Zaman yolculuğu konulu çok film olduğundan hepsini buraya koymak istemedim,şimdilik 5 öneri yapıp daha sonra yorumlara göre diğer konularda veya bu konuda daha fazla öneri yapabilirim.

3.Filmleri İMDB puanına göre sıraladım o yüzden “Aaa bu filmi diğerinden daha iyidi niye bunu aşağı koymamış demeyin”.

4.Kesinlikle izlemediğim filmleri önermiyorum ve benim gibi bilim-kurgu,fantastik,gizem v.b konulu filmleri seviyorsanız kesinlikle hoşunuza gidecektir.

5.Filmlerden daha fazla zevk almak istiyorsanız filmleri izledikten sonra kesinlikle o film ile ilgili araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum.

Evet bu kadar sözden sonra artık filmlere geçelim;

1.PRIMER-KAPSÜL(IMDB 6.9)

Bu film kesinlikle zaman yolculuğu filmlerine çok aşina iseniz hoşunuza gidecektir çünkü film olabildiğince karışık,filmi yapan yönetmen büyük ihtimalle filmi, izleyiciler anlasın diye yapmamış sadece zaman yolculuğu konulu bir film çekilsin diye yapmış gibi duruyor.Filmi anlamak için kesinlikle 2.defa izleyeceğinize eminim.

Konusuna gelirsek;

Yetenekli iki genç mühendis, bir garajda yürüttükleri deneyler sırasında kazara müthiş bir keşifte bulunurlar. Üzerinde çalıştıkları proje, onları zamanda geriye doğru yolculuğa çıkarabilmektedir. Sonsuz merakları nedeniyle, yolculuk deneylerini birbirlerinden habersiz yürüten mühendislerin bu deneyi çok ciddi sorunlara yol açacaktır.

2. DEJA VU (IMDB 7.0)

Duog Carlin(Denzel Washington) ATF teşkilatında çalışmaktadır.New Orleans’ta meydana gelen bir vapur patlamasının soruşturması ona verilmiştir.Bu soruşturmayı sürdürürken olaylar gelişecek ve hiç beklenmeyen şeyler olacaktır.

3.LOS CRONOCRIMENES-TIME CRIMES,SUÇ ZAMANI (IMDB 7.2)

Hector karısıyla yeni bir eve taşınmakta olan, kendi halinde bir adamdır. Birgün dürbünüyle etrafı incelerken ormanda çıplak yatan bir genç kız görür.Merak ederek kızın yanına gider ve ardından kolundan bıçaklanır bıçaklayan kişi ile kovalamaca devam ederken kednini bir zaman makinesinin yanında bulur ve olaylar sarpa sarar.

4.PREDESTINATION-KADER (IMDB7.5)

Bir polisin zamanda yolculuk yaparak başına neler gelebileceğini bu durumdan kurtulmak için ne gibi riskler alacağını anlatıyor.

5.BACK TO THE FUTURE -GELECEĞE DÖNÜŞ SERİSİ(IMDB 8.5)

Bu seri için söylenecek bir şey yok gibi izlemediyseniz bu 1985 yapımı seriyi hemen izlemenizi tavsiye ederim.

Konusu;

Dr. Brown zamanda yolculuğu mümkün kılan bir araba geliştirir. Bu makineyi ilk kullanan genç Marty ufak bir zamanlama yanlışıyla gelecek yerine geçmişe gönderilir. Otuz yıl öncesine dönen Marty’nin burada yaptığı bir hamle, kendi kaderini ilginç bir noktaya sürükleyebilecek bir hataya sebebiyet verir.

 

Keyifli seyirler.