Yurtdışından Apple ürünleri satın alanların üzüleceği bir haberle karşınızdayız.Daha öncesinde yurtdışından aldığınız Apple ürünleri(Sim kartlı) Türkiye’de 1 yıl garanti kapsamındaydı ve cihazınız bozulduğunda Türkiye’de değişim ya da onarım yaptırabiliyordunuz. Ancak son gelişmelere göre yurtdışından aldığınız Apple ürünleri(Sim kartlı) artık garanti dışı kalacak.Yani cihaz bozulduğunda tamir ya da değişim ücretini ödemek zorunda kalacaksınız.

Yeni düzenleme SIM kart özelliğine sahip cihazlar için geçerli olacak

Yurtdışından aldığınız SIM kart özelliğine sahip Apple ürünleri uluslararası Apple garanti kapsamı dışında kalacak. Yani yurtdışından aldığınız iPhone ve iPad cihazları Türkiye’de garanti dışında kalacak. Bu cihazlar bozulduğunda sorun sizden kaynaklı olmasa da tamir ettirmek için para ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Karar kullanıcıları Türkiye’den almaları için çıkarıldı

Artan telefon fiyatlarıyla birlikte kişiler daha az para ödemek için yurtdışından telefon alıyorlardı fakat bu düzenlemeyle Türkiye’den almak onlar için daha cazip gelecek çünkü bozulduğunda bir daha para ödemek zorunda kalmayacaklar.Yeni düzenleme insanları Türkiye’den almak zorunda bırakacak bir bakıma.

Karar daha Apple tarafından duyurulmadı.Söylediklerimizin kesin bir sonuca varması için Apple’ın açıklamasını bekleyeceğiz.